Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj Ďáblů - 13. 12. 2009

Dostalo se nám před časem dalšího pozvání na turnaj, tentokráte od našich kolegů z 3.ligy OVL týmu Ďábli. V prosinci má třetí liga volno, proto takové setkání se soupeři tzv. "mimo soutěž" nebylo vůbec od věci. Den po turnaji u nás v Michálkách jsme tak dostali příležitost zahrát si např. s  Ďábly, s nimiž se v rámci OVL setkáme až v lednu příštího roku. V nejlepší sestavě jsme nastoupit bohužel nemohli, ale náhradníci Lucka a Rostík společně s Tomem a Renčou se předvedli myslím v nejlepším světle.

Turnaj samotný v Městské hale na Dubině pojal celkem deset týmů rozlosovaných hned na úvod do dvou pětičlenných skupin. Ačkoli se nám nesplilo přáli mít ve skupině Zdeňkovy Švestkáče a ani v lednu nás čekající v lize Talijány, měli jsme štěstí na sympatický tým z Krmelína, výborně hrající Ježky, usměvavé Čučkaře a domácí Ďábly. Ano, ti Ďáblové, kteří nám jako jediní dokázali vzít ve skupině set! Na obranu našeho laxního výkonu budiž uvedeno, že jsme do zápasu s domácími nastupovali již s jistým prvenstvím ve skupině a zajištěnou finálovou účastí. Snad se to nebude v lednu při soutěžním utkání s týmž soupeřem ve 3.lize OVL opakovat.

Opravdovým vyvrcholením turnaje bylo po napínavých bojích o závěrečná umístění samozřejmě finále, hraném na dva vítězné sety, ve kterém nás čekal dobře namixovaný tým s příznačným názvem Koktejl. Už jen finálová účast byla pro nás čest a událost, o které se bude dlouho v Michálkovicích vyprávět, a každý v něm získaný bodík jsme si tak náležitě vychutnali. Na naší hře byla samozřejmě znát nesouhra, vždyť ten den za nás poprvé nastoupila Renáta, Rostík i Tomáš, a tak jsme v prvním setu podle očekávání soupeři podlehli. Po výměně stran jsme však hru zlepšili a druhý set dokonce i vyhráli! Ve třetím zkráceném setu, hraném jen do deseti, to už bylo buď a nebo. Sehráli jsme vyrovnanou partii a prohráli po boji těsně 8:10.

Ještě jednou blahopřejeme vítězům, díky za fajn hru našim soupeřům ve skupině, za povzbuzování a v neposlední řadě veliké díky pořadatelům! Fotografie najdete jako obvykle dole na konci stránky.

Výsledky:

Skupina A:                                                        Skupina B:

Michálkovice - Čučkaři 2:0 (21:15, 21:14)  Talijáni - Koktejl 0:2 (17:21, 19:21)
 Ďábli - Krmelín 0:2 (19:21, 12:21)  Hrušky - Fifejďáci 2:0 (21:17, 21:15)
 Ježci - Michálkovice 0:2 (15:21, 10:21)  Kuličky - Talijáni 2:0 (21:20, 21:18)
 Ďábli - Čučkaři 1:1 (21:19, 18:21)  Koktejl - Hrušky 1:1 (21:19, 14:21)
 Krmelín - Ježci 0:2 (9:21, 17:21)  Fifejďáci - Kuličky 0:2 (18:21, 14:21)
 Michálkovice - Ďábli 1:1 (19:21, 21:12)  Talijáni - Hrušky 2:0 (21:19, 21:16)
 Čučkaři - Krmelín 0:2 (11:21, 16:21)  Koktejl - Fifejďáci 2:0 (21:3, 21:11)
 Ďábli - Ježci 0:2 (11:21, 17:21)  Hrušky - Kuličky 2:0 (21:20, 21:19)
 Krmelín - Michálkovice 0:2 (10:21, 11:21)  Fifejďáci - Talijáni 0:2 (15:21, 16:21)
 Ježci - Čučkaři 2:0 (21:10, 21:17)  Kuličky - Koktejl 0:2 (14:21, 15:21)

O 9. místo: Fifejďáci - Čučkaři 1:1 (21:18, 19:21)

O 7. místo : Talijáni - Ďábli 2:0 (21:17, 21:16)

O 5. místo: Rumové kuličky - Krmelín 1:1 (17:21, 21:15)

O 3. místo: Hrušky - Ježci 1:1 (13:21, 21:20)

Finále: Koktejl - Michálkovice 2:1 (21:15, 17:21, 10:8)