Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. ročník mezinárodního Vendryňáckého v Bystřici u Třince - 10. 9. 2011

 

          První turnaj po prázdninách, kde se představil tým Michálkovic, nebyl žádnou procházkou růžovým sadem. Dostalo se nám pozvání na rovnou mezinárodní turnaj do Vedryně, kde jsme se utkali postupně nejen s našimi, ale i s týmy z Polska a Slovenska. Náročnější systém turnaje už asi být nemohl, hrál totiž každý s každým a ne všem je dvacet! 

          Soutěžní sezóna nám začíná až v říjnu a tak bohužel řada našich opor ještě dobírala dovolené, byla na studentských brigádách či si léčili kuřecí výrony apod. a proto jsme nastoupili v poněkud kombinovanější sestavě. Přesto jsme se nedali a celkově čtvrté místo, pouhý bodík za medailovými pozicemi, je určitě úspěch. Za zmínku stojí suverénní výkon Ostravských kolegů Kalíšků, kteří navázali na květnové vítězství na turnaji v Michálkovicích a i turnajem ve Vendryni projeli jako nůž máslem. Se ztrátou pouhého bodíku s celkově druhými domácími se stali Kalíšci vítězi. Na třetím místě se umístil Třinec.

          Potěšující je, že jsme i s těmi nejsilnějšími odehráli vyrovnaná utkání v nichž rozhodly až koncovky a prohry o bod či dva byly více než časté. Bohužel podcenění slabších soupeřů se nám ani zde nevyhlo a tak zatímco jiní si se slabšími soupeři zatrénovali, my jsme se trápili a zbytečně přicházeli o body.